


| Company | SATCO |
|---|---|
| Lamp Filament | CC-9 |
| Fixture Type | Reflector |
| Status | Obsolete |
| CCT Selectable | No |
| Wattage Selectable | No |
| Finish Family | White |
| Amps | 0.500A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | No |
| Lens Finish | Frost |
| Lensed | Yes |
| Operating Position | Universal |
| SDS Class | Incandescent_Lamp |
| Product Technology | Incandescent |
| CCT (Kelvin Temp) | 2700K |
|---|---|
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 2000 |
| Color Temp | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 620L |
| Volts | 130V |
| Watts | 65W |
| Lamp Base | Medium |
|---|---|
| Finish | Frost |
| ANSI Base | E26 |
| Lamp Type | BR30 |
| MOD Lamps | 3.75 |
| MOL | 5.38 |
| CA T20 Compliant Substitute | S29625 |
|---|---|
| MA Alt Sub | S29625 |
| NV Alt Sub | S29625 |
| ROHS Compliant | Yes |
| Safety Listing | Not Applicable |
| California Ban | Non-Compliant |
| WA Alt Sub | S29625 |
| DLC Approved | No |
| Title 20 | No |
| T24 Compliant | No |
| US State Ban | CA, MA, NV, WA |
| UPC | 045923034084 |
|---|---|
| Case Cube | 2.7187 |
| Case Height | 13.25 |
| Case Length | 23.25 |
| Case Quantity | 48 |
| Case UPC | 10045923034081 |
| Case Weight | 12.68 |
| Case Width | 15.25 |
| EA Cube | 0.0424 |
| EA Height | 5.71 |
| EA Length | 3.58 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.26 |
| EA Width | 3.58 |
| Inner Cube | 0.5887 |
| Inner Height | 6.13 |
| Inner Length | 14.75 |
| Inner Quantity | 12 |
| Inner UPC | 20045923034088 |
| Inner Weight | 1.05 |
| Inner Width | 11.25 |
| Pack Type | Box |
| Web Length | 5.38 |
| Web Width | 3.75 |