



| Company | SATCO |
|---|---|
| Lamp Filament | C-9 |
| Fixture Type | Type A |
| Status | Obsolete |
| CCT Selectable | No |
| Wattage Selectable | No |
| Finish Family | White |
| Amps | 0.333A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | No |
| Lens Finish | White |
| Lensed | Yes |
| Operating Position | Universal |
| SDS Class | Incandescent_Lamp |
| Product Technology | Incandescent |
| CCT (Kelvin Temp) | 2700K |
|---|---|
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 1000 |
| Beam Angle (degree) | 360 |
| Color Temp | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 304L |
| Volts | 120v |
| Watts | 40W |
| Lamp Base | Medium |
|---|---|
| Finish | WHITE |
| ANSI Base | E26 |
| Lamp Type | A19 |
| MOD Lamps | 2.38 |
| MOL | 4.13 |
| ROHS Compliant | Yes |
|---|---|
| Safety Listing | Not Applicable |
| DLC Approved | No |
| Title 20 | No |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923039911 |
|---|---|
| Case Cube | 1.5882 |
| Case Height | 8.67 |
| Case Length | 24.35 |
| Case Quantity | 40 |
| Case UPC | 10045923039918 |
| Case Weight | 9.66 |
| Case Width | 13.0 |
| EA Cube | 0.0341 |
| EA Height | 2.24 |
| EA Length | 6.3 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.07 |
| EA Width | 4.17 |
| Pack Type | Box |
| Web Length | 4.13 |
| Web Width | 2.38 |