



| Company | SATCO |
|---|---|
| Lamp Filament | CC-6/C-9 |
| Fixture Type | 3-Way |
| Status | Obsolete |
| CCT Selectable | No |
| Wattage Selectable | Yes |
| Finish Family | White |
| Additional Info | Three way lamp |
| Amps | 0.833/1.667/2.500A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | No |
| Lens Finish | Frost |
| Lensed | Yes |
| Operating Position | Universal |
| SDS Class | Incandescent_Lamp |
| Product Technology | Incandescent |
| CCT (Kelvin Temp) | 2850K |
|---|---|
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Hours Rated | 1200 |
| Beam Angle (degree) | 360 |
| Color Temp | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 3540L |
| Volts | 120v |
| Watts | 100W/200W/300W |
| Lamp Base | Mogul |
|---|---|
| Finish | Frost |
| ANSI Base | E39 |
| Lamp Type | PS25 |
| MOD Lamps | 3.13 |
| MOL | 6.94 |
| ROHS Compliant | Yes |
|---|---|
| Safety Listing | cULus - Listed |
| California Ban | Non-Compliant |
| DLC Approved | No |
| Title 20 | No |
| T24 Compliant | No |
| US State Ban | CA, MA, NV, WA |
| UPC | 046135158452 |
|---|---|
| Case Cube | 0.3131 |
| Case Height | 7.19 |
| Case Length | 10.38 |
| Case Quantity | 6 |
| Case UPC | 10046135143745 |
| Case Weight | 1.7 |
| Case Width | 7.25 |
| EA Cube | 0.0376 |
| EA Height | 6.63 |
| EA Length | 3.13 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.28 |
| EA Width | 3.13 |
| Inner Cube | 0.0 |
| Inner Height | 0.0 |
| Inner Length | 0.0 |
| Inner Quantity | 0 |
| Inner Weight | 0.0 |
| Inner Width | 0.0 |
| Pack Type | Sleeve |
| Web Length | 6.94 |
| Web Width | 3.13 |