




| Company | SATCO |
|---|---|
| Lamp Filament | CC-13 |
| Fixture Type | Sealed Beam |
| Spot Type | MFL - Medium Flood |
| Status | Active |
| CCT Selectable | No |
| Wattage Selectable | No |
| Finish Family | No Finish |
| Amps | 1.667A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | No |
| Lens Finish | Clear |
| Lensed | Yes |
| Operating Position | Universal |
| SDS Class | Incandescent_Lamp |
| Product Technology | Incandescent |
| CCT (Kelvin Temp) | 2850K |
|---|---|
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 2000 |
| Beam Angle (degree) | 25 |
| Color Temp | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 2270L |
| Volts | 120v |
| Watts | 200W |
| Lamp Base | Medium Side Prong |
|---|---|
| Finish | Clear |
| Housing Color | None |
| ANSI Base | MSPG |
| Lamp Type | PAR46 |
| MOD Lamps | 5.75 |
| MOL | 4.0 |
| CA Prop 65 | Lead |
|---|---|
| ROHS Compliant | Yes |
| Safety Listing | Not Applicable |
| California Ban | Lawful for sale |
| DLC Approved | No |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 046135151941 |
|---|---|
| Case Cube | 1.0458 |
| Case Height | 6.06 |
| Case Length | 19.88 |
| Case Quantity | 12 |
| Case UPC | 10046135151948 |
| Case Weight | 12.72 |
| Case Width | 15.0 |
| EA Cube | 0.067 |
| EA Height | 5.13 |
| EA Length | 4.75 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 1.06 |
| EA Width | 4.75 |
| Pack Type | Box |
| Web Length | 4.0 |
| Web Width | 5.75 |