

| Company | SATCO |
|---|---|
| Lamp Filament | C-2R |
| Fixture Type | Miniature |
| Status | Non-Stock |
| CCT Selectable | No |
| Wattage Selectable | No |
| Finish Family | No Finish |
| Amps | 0.917A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | No |
| Lens Finish | Clear |
| Lensed | Yes |
| Operating Position | Universal |
| SDS Class | Incandescent_Lamp |
| Product Technology | Incandescent |
| Dimmable | Non-Dimmable |
|---|---|
| Hours Rated | 1000 |
| Beam Angle (degree) | 360 |
| Volts | 12V |
| Watts | 11W |
| Lamp Base | Mini Wedge |
|---|---|
| Finish | Clear |
| Housing Color | None |
| ANSI Base | W2.1x9.5d |
| Lamp Type | T5 |
| MOD Lamps | 0.63 |
| MOL | 1.49 |
| CA Prop 65 | Lead |
|---|---|
| ROHS Compliant | Yes |
| Safety Listing | Not Applicable |
| California Ban | Lawful for sale |
| DLC Approved | No |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923045530 |
|---|---|
| Case Cube | 1.7684 |
| Case Height | 17.0 |
| Case Length | 12.5 |
| Case Quantity | 240 |
| Case UPC | 10045923045537 |
| Case Weight | 7.2 |
| Case Width | 14.38 |
| EA Cube | 0.0083 |
| EA Height | 5.69 |
| EA Length | 0.63 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.03 |
| EA Width | 4.0 |
| Inner Cube | 0.1255 |
| Inner Height | 8.25 |
| Inner Length | 4.38 |
| Inner Quantity | 20 |
| Inner UPC | 20045923045534 |
| Inner Weight | 0.94 |
| Inner Width | 6.0 |
| Pack Type | Carded |
| Web Length | 1.49 |
| Web Width | 0.63 |