



| Company | SATCO |
|---|---|
| Fixture Type | Type A |
| Status | Non-Stock |
| CCT Selectable | No |
| Wattage Selectable | No |
| Finish Family | White |
| Amps | 2.080A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | No |
| Lens Finish | Frost |
| Lensed | Yes |
| Operating Position | Universal |
| SDS Class | Incandescent_Lamp |
| Product Technology | Incandescent |
| CCT (Kelvin Temp) | 3400K |
|---|---|
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 4 |
| Beam Angle (degree) | 360 |
| Color Temp | Neutral White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 8700L |
| Volts | 120v |
| Watts | 250W |
| Lamp Base | Medium |
|---|---|
| Finish | Frost |
| Housing Color | None |
| ANSI Base | E26 |
| Lamp Type | A21 |
| MOD Lamps | 2.63 |
| MOL | 4.94 |
| CA Prop 65 | Lead |
|---|---|
| ROHS Compliant | Yes |
| Safety Listing | Not Applicable |
| California Ban | Lawful for sale |
| DLC Approved | No |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 046135116193 |
|---|---|
| Case Cube | 0.3609 |
| Case Height | 6.38 |
| Case Length | 11.5 |
| Case Quantity | 12 |
| Case UPC | 10046135116190 |
| Case Weight | 1.08 |
| Case Width | 8.5 |
| EA Cube | 0.0214 |
| EA Height | 5.63 |
| EA Length | 2.63 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.09 |
| EA Width | 2.5 |
| Inner Cube | 0.1385 |
| Inner Height | 8.0 |
| Inner Length | 5.38 |
| Inner Quantity | 6 |
| Inner UPC | 20046135116197 |
| Inner Weight | 0.6 |
| Inner Width | 5.56 |
| Pack Type | Box |
| Web Length | 4.94 |
| Web Width | 2.63 |