



| Company | SATCO |
|---|---|
| Lamp Filament | CC-2V |
| Fixture Type | Sign |
| Status | Active |
| CCT Selectable | No |
| Wattage Selectable | No |
| Finish Family | No Finish |
| Amps | 0.208A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | No |
| Lens Finish | Clear |
| Lensed | Yes |
| Operating Position | Universal |
| SDS Class | Incandescent_Lamp |
| Product Technology | Incandescent |
| CCT (Kelvin Temp) | 2700K |
|---|---|
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 1500 |
| Beam Angle (degree) | 360 |
| Color Temp | Warm White |
| CRI | 100 |
| Lumens | 220L |
| Volts | 120v |
| Watts | 25W |
| Lamp Base | Intermediate |
|---|---|
| Finish | Clear |
| Housing Color | None |
| ANSI Base | E17 |
| Lamp Type | S11 |
| MOD Lamps | 1.38 |
| MOL | 2.5 |
| CA Prop 65 | Lead |
|---|---|
| ROHS Compliant | Yes |
| Safety Listing | Not Applicable |
| California Ban | Lawful for sale |
| DLC Approved | No |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923037184 |
|---|---|
| Case Cube | 1.4458 |
| Case Height | 15.75 |
| Case Length | 11.75 |
| Case Quantity | 120 |
| Case UPC | 10045923037181 |
| Case Weight | 6.93 |
| Case Width | 13.5 |
| EA Cube | 0.0162 |
| EA Height | 5.25 |
| EA Length | 1.42 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.03 |
| EA Width | 3.75 |
| Inner Cube | 0.0986 |
| Inner Height | 7.5 |
| Inner Length | 4.13 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner UPC | 20045923037188 |
| Inner Weight | 0.55 |
| Inner Width | 5.5 |
| Pack Type | Carded |
| Web Length | 2.5 |
| Web Width | 1.38 |