
| Company | SATCO |
|---|---|
| Diameter | 0.38 |
| Extends (in) | 0.38 |
| Status | Active |
| Amps | 1.100A |
| Product Technology | Not Applicable |
| Volts | 600V |
|---|---|
| Watts | 660W |
| Finish | Not Specified |
|---|
| Warranty | 1-Year |
|---|
| ROHS Compliant | No |
|---|---|
| Safety Listing | UL - Listed |
| California Ban | Lawful for sale |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923812491 |
|---|---|
| Case Cube | 0.8179 |
| Case Height | 7.09 |
| Case Length | 16.34 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case UPC | 10045923812498 |
| Case Weight | 0.0 |
| Case Width | 12.2 |
| EA Cube | 0.0 |
| EA Height | 0.0 |
| EA Length | 0.0 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.03 |
| EA Width | 0.0 |
| Inner Cube | 0.0 |
| Inner Height | 0.0 |
| Inner Length | 0.0 |
| Inner Quantity | 0 |
| Inner Weight | 0.0 |
| Inner Width | 0.0 |
| Web Height | 1.44 |
| Web Width | 1.38 |