

| Company | SATCO |
|---|---|
| Diameter | 1.5 |
| Material | Porcelain |
| Status | Active |
| Wire Color | White |
| Wire Length | 144.0 |
| Amps | 2.640A |
| Screw Shell | CSSNP |
| Product Technology | Not Applicable |
| Volts | 250V |
|---|---|
| Watts | 660W |
| Warranty | 1-Year |
|---|
| ROHS Compliant | No |
|---|---|
| Safety Listing | cULus - Listed |
| California Ban | Lawful for sale |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923823695 |
|---|---|
| Case Cube | 1.3021 |
| Case Height | 12.5 |
| Case Length | 8.0 |
| Case Quantity | 50 |
| Case UPC | 10045923823692 |
| Case Weight | 32.75 |
| Case Width | 22.5 |
| EA Cube | 0.0 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.656 |
| Pack Type | Polybag |
| Web Height | 2.13 |
| Web Length | 1.5 |
| Web Width | 1.5 |