

| Company | SATCO |
|---|---|
| Extends (in) | 0.75 |
| Status | Active |
| Amps | 0.600A |
| Product Technology | Not Applicable |
| Volts | 125V |
|---|---|
| Watts | 75W |
| Warranty | 1-Year |
|---|
| ROHS Compliant | No |
|---|---|
| Safety Listing | cULus - Listed |
| California Ban | Lawful for sale |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923825415 |
|---|---|
| Case Cube | 0.7526 |
| Case Height | 4.5 |
| Case Length | 17.0 |
| Case UPC | 10045923825412 |
| Case Weight | 11.0 |
| Case Width | 17.0 |
| EA Cube | 0.0 |
| EA Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |