









| Company | NUVO |
|---|---|
| Starfish Communication Protocol | Domino Bluetooth Mesh 2.4 GHz |
| Diameter | 2.5 |
| Dimmable Text | 0-10V Dimming |
| Material | Thermoplastic |
| Status | Active |
| Finish Family | Black |
| Amps | 0.050A |
| Has Camera | No |
| Lens Material | Acrylic |
| Photo Cell | Has Photocell |
| Starfish Software Supported | DOMINO App |
| Starfish Software Upgradeable | Yes |
| Indoor Outdoor | Outdoor |
| Product Technology | Not Applicable |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
|---|---|
| Dimming Type | 0-10V Dimming |
| Operating Temp | -30C (-22F) to +55C (+131F) |
| Volts | 12V |
| Watts | 0.6W |
| Finish | BLACK |
|---|
| Warranty | 5-Years |
|---|
| CA Prop 65 | Lead |
|---|---|
| FCC Compliant | Yes |
| IP Rating | IP66 |
| Location Rating | Wet |
| ROHS Compliant | Yes |
| Safety Listing | cULus |
| UPC | 045923871054 |
|---|---|
| Case Cube | 1.3538 |
| Case Height | 11.02 |
| Case Length | 14.57 |
| Case Quantity | 100 |
| Case UPC | 10045923871051 |
| Case Weight | 8.2 |
| Case Width | 14.57 |
| EA Cube | 0.0113 |
| EA Height | 2.76 |
| EA Length | 2.76 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.07 |
| EA Width | 2.56 |
| Pack Type | Brown Box |
| Web Height | 2.43 |
| Web Width | 2.5 |