

| Company | SATCO |
|---|---|
| Cap | 1/8 IPS |
| Diameter | 3.06 |
| Status | Active |
| Amps | 2.640A |
| Screw Shell | CSSNP |
| Product Technology | Not Applicable |
| Volts | 250V |
|---|---|
| Watts | 660W |
| Finish | Glazed |
|---|
| Warranty | 1-Year |
|---|
| ROHS Compliant | No |
|---|---|
| Safety Listing | cULus - Listed |
| California Ban | Lawful for sale |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923917080 |
|---|---|
| Case Cube | 1.033 |
| Case Height | 10.0 |
| Case Length | 12.75 |
| Case Quantity | 100 |
| Case UPC | 10045923917087 |
| Case Weight | 33.66 |
| Case Width | 14.0 |
| EA Cube | 0.0769 |
| EA Height | 1.69 |
| EA Length | 6.69 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.34 |
| EA Width | 11.75 |
| Pack Type | Box |
| Web Height | 1.88 |
| Web Length | 3.06 |
| Web Width | 3.06 |