

| Company | SATCO |
|---|---|
| Extends (in) | 0.75 |
| Status | Active |
| Amps | 2.640A |
| Product Technology | Not Applicable |
| Volts | 250V |
|---|---|
| Watts | 660W |
| Finish | Not Specified |
|---|
| Warranty | 1-Year |
|---|
| ROHS Compliant | No |
|---|---|
| Safety Listing | cULus - Listed |
| California Ban | Lawful for sale |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923924347 |
|---|---|
| Case Cube | 1.071 |
| Case Height | 11.75 |
| Case Length | 8.75 |
| Case Quantity | 250 |
| Case UPC | 10045923924344 |
| Case Weight | 18.7 |
| Case Width | 18.0 |
| EA Cube | 0.0 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.07 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner UPC | 20045923924341 |
| Pack Type | Bulk |