

| Company | SATCO |
|---|---|
| Diameter | 4.38 |
| Material | Porcelain |
| Status | Active |
| Wire Color | Black / White |
| Wire Length | 6.0 |
| Finish Family | Clear |
| Amps | 2.640A |
| Product Technology | Not Applicable |
| Volts | 250V |
|---|---|
| Watts | 660W |
| Finish | WHITE |
|---|
| Warranty | 1-Year |
|---|
| ROHS Compliant | No |
|---|---|
| Safety Listing | cULus - Listed |
| California Ban | Lawful for sale |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923925825 |
|---|---|
| Case Cube | 2.0399 |
| Case Height | 15.0 |
| Case Length | 10.0 |
| Case Quantity | 60 |
| Case UPC | 10045923925822 |
| Case Weight | 47.5 |
| Case Width | 23.5 |
| EA Cube | 0.0 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.739 |
| Pack Type | Box |
| Web Width | 4.38 |