

| Company | SATCO |
|---|---|
| Diameter | 1.5 |
| Material | Porcelain |
| Status | Active |
| Wire Color | Black / White |
| Wire Length | 9.0 |
| Finish Family | Clear |
| Amps | 2.640A |
| Screw Shell | CSSNP |
| Product Technology | Not Applicable |
| Volts | 250V |
|---|---|
| Watts | 660W |
| Finish | Glazed White |
|---|
| Warranty | 1-Year |
|---|
| ROHS Compliant | No |
|---|---|
| Safety Listing | cULus - Listed |
| California Ban | Lawful for sale |
| Title 20 | Exempt |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923926211 |
|---|---|
| Case Cube | 1.2386 |
| Case Height | 16.5 |
| Case Length | 17.0 |
| Case Quantity | 200 |
| Case UPC | 10045923926218 |
| Case Weight | 32.0 |
| Case Width | 7.63 |
| EA Cube | 0.0 |
| EA Height | 0.0 |
| EA Length | 0.0 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.0 |
| EA Width | 0.0 |
| Inner Cube | 0.0523 |
| Inner Height | 3.13 |
| Inner Length | 8.25 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner UPC | 20045923926215 |
| Inner Weight | 1.58 |
| Inner Width | 3.5 |
| Pack Type | Bulk |
| Web Height | 1.5 |
| Web Length | 1.5 |
| Web Width | 1.5 |