























| Company | SATCO |
|---|---|
| Starfish Communication Protocol | WiFi |
| Dimmable Text | Smart-Starfish App only |
| Lamp Filament | LED |
| Material | Plastic |
| Fixture Type | Reflector |
| Status | Discontinued |
| Style | Transitional |
| Starfish Voice Assistants Supported | Alexa, Hey Google, Siri, SmartThings |
| CCT Selectable | Yes |
| Wattage Selectable | No |
| Finish Family | White |
| Amps | 0.079A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | Yes |
| Lens Finish | White |
| Starfish No Switching Cycles | 12500 |
| Operating Position | Universal |
| Starfish Operational Humidity | 10% - 85% R.H. |
| Power Factor | 0.7 |
| SDS Class | LED_Lamp |
| Starfish Software Supported | Tuya/Starfish App |
| Starfish Software Upgradeable | Yes |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Product Technology | LED |
| Incandescent Equivalent | 65W |
| CCT (Kelvin Temp) | 2700K-5000K |
|---|---|
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Beam Angle (degree) | 100 |
| Color Temp | Warm to Cool White/Color Changeable |
| CRI | 90+ |
| Dimming Type | Smart-Starfish App only |
| Operating Frequency | 60Hz |
| Operating Temp | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Lumens | 760L |
| Volts | 120v |
| Watts | 9.5W |
| Lamp Base | Medium |
|---|---|
| Finish | WHITE |
| Housing Color | White |
| ANSI Base | E26 |
| Lamp Type | BR30 |
| MOD Lamps | 3.7 |
| MOL | 5.12 |
| Warranty | 5-Years |
|---|---|
| Rated For Enclosed Fixture | Yes |
| FCC Compliant | Yes |
|---|---|
| Location Rating | Damp |
| ROHS Compliant | Yes |
| Safety Listing | cULus - Certified, cULus - Listed |
| California Ban | Lawful for sale |
| DLC Approved | No |
| Title 20 | Yes |
| T24 Compliant | No |
| UPC | 045923112577 |
|---|---|
| Case Cube | 0.8269 |
| Case Height | 12.6 |
| Case Length | 12.8 |
| Case Quantity | 12 |
| Case UPC | 10045923112574 |
| Case Weight | 5.85 |
| Case Width | 8.86 |
| EA Cube | 0.0495 |
| EA Height | 5.51 |
| EA Length | 3.94 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.34 |
| EA Width | 3.94 |
| Inner Cube | 0.3451 |
| Inner Height | 5.91 |
| Inner Length | 12.2 |
| Inner Quantity | 6 |
| Inner UPC | 20045923112571 |
| Inner Weight | 2.44 |
| Inner Width | 8.27 |
| Pack Type | Box |
| Web Length | 5.12 |
| Web Width | 3.7 |