

| Company | SATCO |
|---|---|
| Fixture Type | Bullet |
| Status | Obsolete |
| CCT Selectable | No |
| Wattage Selectable | No |
| Finish Family | White |
| Additional Info | Input current: 0.08A + 10% |
| Amps | 0.072A |
| Has Camera | No |
| IOT Enabled | No |
| Lens Finish | Frost |
| Lensed | Yes |
| Operating Position | Universal |
| SDS Class | CFL_Self_Ballasted_Lamp |
| Product Technology | Compact Fluorescent |
| CCT (Kelvin Temp) | 2800K |
|---|---|
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Hours Rated | 12000 |
| Color Temp | Warm White |
| CRI | 80+ |
| Lumens | 1200L |
| Volts | 277V |
| Watts | 20W |
| Lamp Base | Medium |
|---|---|
| Finish | Frost |
| Housing Color | White |
| ANSI Base | E26 |
| Lamp Type | Bullet |
| MOD Lamps | 2.75 |
| MOL | 6.5 |
| Warranty | 2-Years |
|---|
| ROHS Compliant | Yes |
|---|---|
| California Ban | Non-Compliant |
| DLC Approved | No |
| Title 20 | No |
| T24 Compliant | No |
| CA Province Ban | AB, BC, MB, NB, NL, NS, NT, NU, ON, PE, QC, SK, YT |
| US State Ban | CA, CO, HI, IL, ME, MN, OR, RI, VT |
| UPC | 045923073670 |
|---|---|
| Case Cube | 0.6542 |
| Case Height | 8.75 |
| Case Length | 13.25 |
| Case Quantity | 12 |
| Case UPC | 10045923073677 |
| Case Weight | 6.7 |
| Case Width | 9.75 |
| EA Cube | 0.0404 |
| EA Height | 7.75 |
| EA Length | 3.0 |
| EA Quantity | 1 |
| EA Weight | 0.47 |
| EA Width | 3.0 |
| Inner Cube | 0.2749 |
| Inner Height | 8.0 |
| Inner Length | 9.5 |
| Inner Quantity | 6 |
| Inner UPC | 20045923073674 |
| Inner Weight | 3.1 |
| Inner Width | 6.25 |
| Pack Type | Box |
| Web Length | 6.5 |
| Web Width | 2.75 |